Česká stopa na 3. International Snooker Wels Open

napsal Tomáš Bejček

Letošního mezinárodního snooker open v rakouském Welsu, které se konalo v uplynulém víkendu, se zúčastnil rekordní počet hráčů hrajících v Česku. V minulosti jezdili do Rakouska zejména borci z Arenie, nyní byla účast mnohem vyšší. Na cestu do Rakouska z Česka vyrazili Matějíček, Chren, Milý, Zusmanovič, Bejček, Vachalec, Bovonenko, česká jednička Herout a také Jean Marie Hustin s bývalým profesionálem Stephenem Kershawem, který nyní v Česku žije.

1.11.2022 v 10:13

ME 2016 – ohlédnutí

Poprvé v historii ME se sloučili kategorie zcela jinak než bylo zvykem. Souběžně hráli junioři, kteří byli nově ještě rozděleni do dvou kategorii, do 18 let a do 21 let. 

26.2.2016 v 14:29

Mistrovství Evropy 2016

Mistrovství Evropy se letos odehraje ve zcela novém formátu.

Bude spojeno ME juniorů do 18 let, ME juniorů do 21 let a ME mužů.

 více >>

27.1.2016 v 23:15

Prahu dobyl Wild

34 letý Michael Wild (Anglie) je nový Evropský šampion ve snookeru. Titul vyhrál v sobotu, když porazil ve velkém finále Jamie Rhys Clarka (Wales) 7-4  v pražském Top Hotelu. Toto střetnutí trvalo více než čtyři hodiny, poté byl nástupce vítěze z roku 2014 (Mitchell Mann z Anglie) korunován.

 

Je to první evropský titul pro Michaela Wilda. Nejvyšší náběh v turnaji zaznamenal 138 a přidal ještě dva century breaky.

 

Vedle Poháru, který mu předal předseda EBSA Maxime Cassis a Tomáš Náhlík prezident České Snooker sekce v ČMBS, Wild získal cenu 1600 eur, a co je nejdůležitější, vstupenku na dva roky do Main Tour.

 

“Jsem rád! Je nádherné vyhrát tento titul. Hrál jsem opravdu dobře těchto 11 dnů a většinou i v tomto finále. Rozdíl byl snad v tom, že Jamie minul několik klíčových koulí. Je dobré být zpátky v Main Tour”, řekl nám šťastný Wild. Jeho přítelkyně Emma ​​se třásla během všech utkání, ale na konci se už pouze usmívala, když dostala polibek od nového mistra Evropy.

14.6.2015 v 13:07

Jans Evropskou princeznou

Wendy Jans, 31 letá hráčka, narozená v Bree (Belgie) získala svůj devátý titul poté, co porazila pražském Top Hotelu ve Velkém finále Dariu Sirotinu (Rusko) 5-0.

 

Je to 9. evropský titul pro belgickou hvězdu, která má také již čtyři tituly mistrině světa. Ale nebojte se, že by již přemýšlela o odchodu ze snookerové scény. “Vypadá to, jako by to bylo vždy poprvé. Miluju hrát, mám prostě ráda snooker.” svěřila se nám Wendy. Za vyzvednutí ještě stojí její nejvyšší náběh na Šampionátu rovných 100 bodů. Bylo to zároveň první ženské century zahrané v České republice.

 

Vedle tohoto titulu, předané manažerem soutěže EBSA Simonem Smithem, Wendy získala ještě 600 eur cenu za další vynikající a vítězství a představení se v Praze, kde prokázala svojí obrovskou dominanci v ženské kategorii. “Ne, mě to nikdy neomrzí. Nemyslím si, že hraji o tolik lépe než kdokoliv jiný. Jen se snažím hraním bavit”, dospěla k závěru nová evropská královna, hlavní favoritka velkých událostí v této kategorii.

14.6.2015 v 13:06

Starší »

Novinky z ostatních sekcí

ŽEBŘÍČEK ČR