Stuart Bingham míří do Prahy

Úřadující Mistr světa míří do Prahy.

23. 2.2015 v 19:00 zde sehraje exhibiční utkání proti úřadujícímu Mistrovi Evropy Michaelu Wildovi na akci Prague Snooker Champions 2016.

Čeká nás bohatý program, kde nebude chybět soutěž v disciplíně trick shots a přestaví se i dva čeští hráči. Hlavním bodem programu bude ale zápas dvou mistrů na best of 7 framů.

Ticket_pro_vstupenky

PSC2016_web_banner_2

Program

Předpokládané (orientační) časy 

19:00 představení hráčů a rozhodčích 

19:05 Utkání dvojic s českými hráči 

19:20 Stuart Bingham – Trick-shots 

19:30 přestávka

 

19:40 začátek utkání Stuart Bingham – Michal Wild (best of Seven) 

21:00 Předání pohárů 

21:05 Autogramiáda 

21:30 VIP raut 

22:30 Rozloučení

Stuart Bingham vyhrál v roce 1996 ještě jako amatér  IBSF World Snooker Championship.  Tím se kvalifikoval na profesionální okruh, ale jeho profesionální dráha nebyla nijak strmá. Jeho hlavními zbraněmi byla ale poctivost v tréninku a trpělivost. A umění nevzdávat se a počkat si se vyplatilo. V sezóně 2006/2007 vstoupil mezi nejlepších 32 hráčů a v sezóně 2011/2012 se dostal mezi 16 nejlepších na světě.

Svůj první bodovaný titul získal na Australian Goldfields Open v roce 2011, druhý pak na Shanghai Masters v roce 2014. Ale to nejdůležitější v jeho kariéře se odehrálo v roce následujícím. Po fenomenálních triumfech jak nad Ronniem O’Sullivanem tak nad Juddem Trumpem dokázal nakonec triumfovat i v nervy drásajícím finále nad Shaunem Murphym a stal se profesionálním Mistrem světa.

 

 

Další z kategorie "Z domova"

Informace k soutěžím v sezóně 2018/19

Všechny turnaje pořádané sekcí snooker ČMBS jsou určeny pouze pro hráče registrované u ČMBS.
Registraci je možné ověřit případně provést na www.cmbs.cz v sekci matrika.
U turnajů bude sníženo startovné na (250 Kč); hráči do 21 let (150Kč); hráči do 16let (50Kč); ženy (0Kč)
Kalendář akcí v pdf formě v sekci dokumenty
Česká snookerová tour (ČST)
beze změn.
Česká seniorská snookerová tour (ČSST)
série turnajů pro hráče starší 40let v den konání turnaje.
série s vlastním žebříčkem
všechny turnaje hrané playoff systémem na minimálně Best of 5
Mistrovství republiky (MČR)
MIX – mistrovství bez omezení s dvojicí kvalifikací
hráči budou rozděleni do skupin po 5 hráčích s tím, že vždy dva postupují do MČR final.
SENIOŘI – mistrovství pro hráče starší 40 let v den zahájení turnaje
6red – mistrovství na 6 červených
junioři – mistrovství pro hráče mladší 21let v den zahájení turnaje
Česká snooker liga (ČSJ)
její spuštění závisí na implementaci nového systému.

Nominační kritéria pro mezinárodní akce

Federal Cup (FC)
zkrácen na 24 hráčů (12/12)
hráči budou do turnajů přímo nominováni podle těchto kritérií. 8 hráčů z žebříčku Federal Cupu předešlé sezóny. 4 hráči z aktuálního republikového žebříčku.
Q school
zaplacené startovné pro No.1 v republikovém žebříčku a polovina startovného pro No.2 v republikovém žebříčku.
MISTROVSTVÍ SVĚTA
mistr republiky + No.1 z relevantního republikového žebříčku. Další reprezentanti budou vybíráni z relevantního žebříčku.
MISTROVSTVÍ EVROPY
Dva nejlepší hráči z relevantního žebříčku. Další reprezentanti budou vybíráni z relevantního žebříčku.
TÝMOVÉ MISTROVSTVÍ SVĚTA A EVROPY
Dva nejlepší hráči z relevantního žebříčku. Další reprezentanti budou vybíráni z relevantního žebříčku.
DALŠÍ TURNAJE
Reprezentanti budou vybíráni z relevantního žebříčku. O příspěvky na takové turnaje žádejte u VV sekce snooker ČMBS.

Stuart Bingham vs. Michael Wild – 4:3

Stuart Bingham nakonec přece jenom potvrdil roli favorita a po výhře 4:3 nad Michalem Wildem vyhrál 1. ročník Prague Snooker Champions.

 

Nejdříve ale navštívil Billiard Club Řipská v Řipské ulici na Praze 2, kde v 15:00 začala neformální exhibice pro hráče a členy ČMBS. Kdo chtěl mohl se přihlásit a zahrát si jeden frame na 10 červených proti Mistrovi světa a pokusit se vyhrát VIP lístek na večerní Prague Snooker Champions v Kongresovém centru. Honza Prihoda přišel “mazácky” o něco dříve a tak si se Stuartem zahrál hned několik framů na plný počet červených. Jeden z nich opravdu dokázal vyhrát. Stuarta to zřejmě trochu nakoplo a byl z toho hned pokus na 147. Zkazil až předposlední černou kouli před poslední červenou, takže skončil na breaku 105. Nejblíže k dalšímu vítězství byl David Erös, kdy prohrál až na růžové a vyhrál tak lístek i s chlebíčky.

V 19:00 už začal snooker v Kongresovém centru. Do sálu plného diváků vkráčel hlavní rozhodčí Andy Mills a postupně byli představováni hráči. Nejdříve čeští Mistři České republiky Daniel Milý a Aleš Herout. Hned za nimi pak Mistr Evropy Michael Wild. Všichni příchozí byli odměněni dlouhými potlesky. Trochu rozčarování způsobilo, když místo vyvolaného Stuarta Binghama dvě hostesky přinesli pouze jeho trofej Mistra světa  a nějakou dobu se nic nedělo. Když už se napětí dalo krájet vpotácel se Stuart do sálu zcela z opačné strany než všichni ostatní a publikum začalo bouřit :-). 

Prvním bodem programu byl zápas dvojic na dva framy “smíšených” mezinárodních dvojic. Michael Wild s Danem Milým proti Stuartu Binghamovi a Alešovi Heroutovi na dva framy. V prvním z nich se hráči střídali po náběhu. Každý hráč měl tedy publiku možnost představit své “sólo”. Překvapení pro diváky bylo především to, jak výborně si vedli čeští hráči a byli angličanům naprosto rovnocennými soupeři. Díky chybě na barevné dohrávce nakonec tento frame vyhrála dvojice Bingham, Herout. Odvetný frame byl ale pod taktovkou Mchaela s Danem. Tentokrát se hráči střídali postrku. Dan s Michaelem využili hned jedné z prvních příležitostí a utekli svým soupeřům breakem 36 bodů. Už už to vypadalo, že je tam Stuart s Alešem možná nepustí, ale přišla chyba na černé, Dan s Michaelem jí využili a zápas skončil remízou.

Po přestávce začal zápas hlavních šampionů. V prvním frame Stuart využil dlouhou červenou v úvodu frame a jeho náběh skončil až na 71. Ve druhém se také dostal ke stolu dřív, ale přišla minela při 17 bodech na černé kouli. Michael odpověděl další padesátkou tohoto večera a bylo srovnáno. Přestože nakonec nepadl Century break, zápas měl vynikající kvalitu a tempo. Padlo celkem 7 padesátek a nejvyšší náběh byl z nich Stuartův 82.

Ve vypjatém posledním framu až to vypadalo, že je rozhodnuto ve prospěch Michaela, který ho měl výborně rozehraný. Nečekaná minela v barevné dohrávce ale jeho  snahy zmařila. Stuart příležitost okamžitě využil, stůll dohrál a stal se tak prvním šampionem Prague snooker champions.

Po tomto zápase měli zájemci možnost se s hráči vyfotit přímo u stolu, ale poté už začala autogramiáda. Byla situována do prostoru s úžasným výhladem na nasvícený Pražský hrad a která nakonec trvala déle než hodinu.

Po autogramiádě byl uspořádán raut, do kterého si vstup mohli rezervovat i diváci a ten celý večer ukončil.

Prague Snooker Champions už zná svého šampiona!

Fotogalerie >>

snooker-cz-pn1-5_25234537016_o 

Novinky z ostatních sekcí


Warning: file_get_contents(http://vysledky.ceskysnooker.cz/2019%2F20/season-ranking-top-16-no-user-links): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /disk_1/www/cz/ceskysnooker/www/wp-content/themes/tournament-manager/templates/left_content.php on line 34
ŽEBŘÍČEK ČR