Mistrovství Evropy do 21 let

Boje o postup ze skupin vrcholí

Logo_EBSA

Již zítra bude jasné, kdo postoupí ze skupin do play-off a z jaké pozice.

Tomáš Kubíček zatím ukazal svojí sílu a postup ze skupiny už má jasný. To, že si do Bukurešti nepřijel jen tak zahrát, ale pořádně zazlobit ukázal hned v prvním zápase se Samem Thomasem z Walesu. Druhý frame prohrál až na černé a třetí na růžové kouli. Škoda, jeho šance v play-off by se mohli rázem výrazně zvýšit, díky přívětivějšímu losu. Tento velmi dobrý výkon dával tušit, že Tom jde jasně za svým vytýčeným cílem – postupem ze skupiny.

V dalším zápase s favoritem skupiny Shacharem Rubergem z Izraele šlo především o cenou zkušenost zahrát si s hráčem absolutní evropské amatérské extratřídy.

Ano, je to právě ten Shachar Ruberg, kterého tehdy 15 – ti letého porazil 4:3 Lukáš Křenek a zmrazil jeho ambice už ve skupině. Shachar od té doby ale dospěl jak věkem tak herně a byl to právě on, kdo jako jeden z mála dokázal na loňském ME mužů sehrát vyrovnaný zápas s pozdějším vítězem Robinem Hullem.

První klíčový zápas pro Tomáše měl teprve přijít. Soupeřem mu byl teprve 12-ti letý Mikhail Terekhov. Nenechme se zmást. Tento mladý rus byl na ME již loni. První zásadní moment zápasu byl Tomášův break 51 ve druhém frame a jeho jasné vítězství 74:8. Znamenalo to totiž srovnání skĂłre na 1:1. Tomáš zůstal při chuti a dalším jasným frame vyhraným 69:2 se už, už dral na postupovou příčku. Mělo ale přijít zmrazení. Mikhail zahrává break 54, a vynucuje si rozhodující frame. Tomáš se ale nijak nenechal zastrašit. Poslední frame si pohlídal a slaví své první, nesmírně cenné vítězství na ME.

V zápase s Alexandru Oprisorem z Rumunska Tomáš jasně potvrdil roli favorita a zvítězil 3:0.me_21_kluci

Zápas se Saku Veikkanenem z Finska (oficiální zápasový náběh:79/ tréninkový zápasový náběh: 121) Tomášovi bohužel nesedl a prohra 0:3 znamená pro Tomáše potvrzený postup do play-off ze čtvrté pozice.

Aleš Herout hned v prvním zápase s izraelcem Amirem Nardeia vycenil zuby, když mu dokázal sebrat první frame zápasu. Admir však dokázal vyhrát následující tři v řadě a překvapení se nakonec nekonalo. Nicméně Aleš ukázal, že i s takovýmito hráči dokáže držet krok.

V dalším zápase ho čekal David Cassidy z Irska (106/139), svěřenec nám dobře známého PJ Nolana. David dal jasně najevo, že se do Bukurešti přijel pokusit vyhrát skupinu. Aleše jednoznačně přehrál 3:0.

Eva_skupina_600

Následoval zápas ze stejného soudku – Jamie Clarke z Wales (139/139), favorit Alešovi skupiny. Jamie nepřipustil žádné drama a náběhem 91 v posledním frame podtrhl výsledek 3:0 ve svůj prospěch.

Zápas s Tudorem Popescu z Rumunska byl tedy poslední šancí na udržení postupových nadějí. Třetí frame rozhodla až černá koule, bohužel pro rumuna. Aleš prohrával 1:2 a byl jeden frame od vyřazení. Aleš ale ukázal, že na svůj věk už je to ostřílený hráč. Nenechal se rozložit a čtvrtý frame s přehledem vyhrál 73:4. Tudora jistě nalomil a rázem se tím stal favoritem utkání. Nezalekl se ani přechodu přes vítěznou linii a další frame dotáhl do vítězného konce poměrem 64:45.

To zdali kromě svého prvního vybojovaného vítězství na ME bude moci slavit i postup ze skupiny se rozhodne dnes od 17:30 s Yana Shut, hráčkou z Běloruska.

Další z kategorie "Ze světových turnajů"

Novinky z ostatních sekcí


Warning: file_get_contents(http://vysledky.ceskysnooker.cz/2019%2F20/season-ranking-top-16-no-user-links): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /disk_1/www/cz/ceskysnooker/www/wp-content/themes/tournament-manager/templates/left_content.php on line 34
ŽEBŘÍČEK ČR