Mistrem ČR 2019 je Herout

V třebíčském Donu se ve finále MČR 2019 ve snookeru utkal Herout s Williamsem. V zápase na 5 vítězných byl nakonec úspěšnější Herout, který lépe zvládl dramatický závěr zápasu. Před branami finále se zastavili Kubíček s Milým. Obhájce titulu se letos nedostal přes druhé kolo turnaje. Mistrovství se zúčastnilo bezmála šedesát hráčů, kteří se systémem kvalifikací snažili probojovat do hlavního turnaje. ten byl letos otevřen pro 36 hráčů.

Obhájce titulu Jan Matějíček z Třebíče byl nasazen jako jednička do skupiny v 1.kvalifikačním turnaji a svou roli favorita potvrdil. Skupinu vyhrál, bohužel však na své cestě párkrát zaváhal a už po prvním kvalifikačním dnu bylo jasné, že do Playoff jako jednička nepůjde.

První kvalifikaci nejlépe zvládl Heath Williams z hostitelského klubu. Ve skupinové části neztratil ani frame a byl zároveň jediným hráčem, který se v Napajedlích dostal za hranici padesáti bodů.

Z kvalifikačních skupin postoupili ti, u terých se to očekávalo. Jedinou výjimkou bylo zaváhání Miroslava Svobody, který je ve dvouletém žebříčku mezi nejlepšími šestnácti. Tady však svou roli nepotvrdil a nepostoupil. Naštěstí má každý hráč, kterému nevyjde první kvalifikace, možnost opravy na druhé a poslední kvalifikaci.

Druhá kvalifikace se hrála v Praze a byla plná těch nejlepších hráčů. I tady se do hlavní části dostali ti, kteří hrají dlouhodobě natolik dobře, že mezi nejlepších 32 hráčů republiky patří. Pihou na kráse bylo nekvalifikování Jindry Prchala, který nezvládl poslední frame posledního zápasu a kvůli tomu se do Třebíče podívat mohl jen jako divák.

MČR se letos hrálo v Třebíči i díky tomu, že obhájce titulu Matějíček byl oceněn Za příkladnou sportovní reprezentaci města Třebíče a na turnaji mělo dojít k předání za účasti starosty. Pan magistr Pacal na turnaji byl a předal cenu vítězi, kterým se stal Aleš Herout z BC MSK Praha.

Herout získal rovněž cenu za nejvyšší náběh turnaje s hodnotou 72.

Vítězství v turnaji upevnilo Heroutovu pozici české jedničky i pro další ročník. Williams se díky finálové účasti vyhoupl na sedmé místo.

Skokanem sezóny se stane Tomáš Kubíček, který sehrál fantastickou sezónu a bude pro příští rok s největší pravděpodobností českou dvojkou.

Novinky z ostatních sekcí


Warning: file_get_contents(http://vysledky.ceskysnooker.cz/2019%2F20/season-ranking-top-16-no-user-links): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /disk_1/www/cz/ceskysnooker/www/wp-content/themes/tournament-manager/templates/left_content.php on line 34
ŽEBŘÍČEK ČR