Vítězem ČSJ 5 Praha Heath Williams

Poslední turnaj České snookerové ligy jednotlivců v regionu Praha opanoval Heath Williams. Ve finále první ligy porazil Kryštofa Michala 3:0. Ve druhé lize si pro první vítězství v turnaji došel Karel Polák. Bývalý prvoligový Jarda Horní nestačil Karlovu tempu a prohrál 1:3.

V neděli 28.5.2017 se v pražské herně Billiard Centrum MSK v Galerii Harfa sešli semifinalisté pátého turnaje ligy z regionu Praha. Poslední kolo dlouhodobé soutěže se sice odehrává až po Mistrovství republiky, které je pro spoustu hráčů vrcholem sezóny, a mohlo by vypadat, že o nic už nejde. Není to tak úplně pravda. Do celorepublikového žebříčku se počítají nejúspěšnější turnaje sezóny jednotlivých hráčů. ČSJ 5 byla poslední možností pro vylepšení pozice v sezónním pořadí.

Pražský region je již několik let nejsilnějším regionem. Není se proto co divit, že se ve finále první ligy potkali dva hráči, kteří si právem mohou říkat mistři. Heath Williams i Kryštof Michal dokázali v minulosti získat titul Mistra ČR v kategorii Masters (hráčů starších 40let). Heath Kryštofa tentokrát jasně přehrál, 3:0.

“Ten kluk snad nemine, to se nedá,” smutnil během zápasu Kryštof. Zápas můžete shlédnout na youtube

Heath se v semifinále utkal s Osipem Zusmanovicem. Osip se po delší přestávce letos k soutěžnímu snookeru vrátil a ukázal všem, že systematický trénink s trenérem nese své ovoce. Sice musí ještě zapracovat na nadhledu při zápasech, herně se však s každým turnajem zlepšuje. V zahajovacím žebříčku následující sezóny bude dozajista patřit k osmi nejlepším hráčům republiky.

Zajímavý zápas bohatý na sledované náběhy vyhrál Heath 3:1 s nejvyšším breakem 42 bodů.

Druhé semifinále, ve kterém se utkal Michal s Koubou, skončilo 3:0 pro prvně jmenovaného. Kryštof Michal je proslulý svou promýšlenou a až zarputile taktickou hrou. Ač v každém framu zahrál náběh nad dvacet bodů, byl tento zápas delší než Williamse se Zusmanovicem. Jarda Kouba se ne a ne chytit. “Škoda, že jsem se rozehrál až ve třetím framu,” zhodnotil svou hru po zápase Kouba, “šance přišly a nebylo jich málo, jenže já je nedokázal využít.”

Ve druhé lize se v prvním semifinále utkal Horní s Kašparem. Jarda Horní nakonec nad Davidem zvítězil 3:0. David Kašpar mu k tomuto vítězství pomohl, ve druhém framu potopil černou s bílou koulí. Horní díky tomu vyhrál o jeden jediný bod. Vyrovnaný souboj se odehrál i v posledním framu zápasu. Opět se rozhodlo až v dohrávce a opět se radoval Horní.

Druhé semifinále k sobě svedlo Karla Salavce a Karla Poláka. Salavec, rozhodčí třídy 3, nás bude reprezentovat na nadcházejícím Mistrovství Evropy týmů v Albánii. Místo balení si kufrů přišel hrát a ač prohrál, sehrál s Karlem Polákem vyrovnaný zápas. Polák dva framy vyhrál až v závěru, na barevných koulích.

Ve finále druhé ligy byl favoritem Jarda Horní. Jako jediný má zkušenosti z ligy první. Karel Polák mu ale nic nedal zadarmo a hned v prvním framu se dostal do vedení, které už nedokázal Jarda dohnat. Druhý frame vyhrál Horní, další dva však Polák. Karel se poprvé stal vítězem turnaje a minimálně pro něho bude tento turnaj započítán do žebříčku.

Do konce sezóny nás čeká už jen ligové mistrovství, ve kterém se utkají nejlepší hráči regionů. Mistrovství ligy se bude hrát na konci června v Praze.

Další z kategorie "Články"

Informace k soutěžím v sezóně 2018/19

Všechny turnaje pořádané sekcí snooker ČMBS jsou určeny pouze pro hráče registrované u ČMBS.
Registraci je možné ověřit případně provést na www.cmbs.cz v sekci matrika.
U turnajů bude sníženo startovné na (250 Kč); hráči do 21 let (150Kč); hráči do 16let (50Kč); ženy (0Kč)
Kalendář akcí v pdf formě v sekci dokumenty
Česká snookerová tour (ČST)
beze změn.
Česká seniorská snookerová tour (ČSST)
série turnajů pro hráče starší 40let v den konání turnaje.
série s vlastním žebříčkem
všechny turnaje hrané playoff systémem na minimálně Best of 5
Mistrovství republiky (MČR)
MIX – mistrovství bez omezení s dvojicí kvalifikací
hráči budou rozděleni do skupin po 5 hráčích s tím, že vždy dva postupují do MČR final.
SENIOŘI – mistrovství pro hráče starší 40 let v den zahájení turnaje
6red – mistrovství na 6 červených
junioři – mistrovství pro hráče mladší 21let v den zahájení turnaje
Česká snooker liga (ČSJ)
její spuštění závisí na implementaci nového systému.

Nominační kritéria pro mezinárodní akce

Federal Cup (FC)
zkrácen na 24 hráčů (12/12)
hráči budou do turnajů přímo nominováni podle těchto kritérií. 8 hráčů z žebříčku Federal Cupu předešlé sezóny. 4 hráči z aktuálního republikového žebříčku.
Q school
zaplacené startovné pro No.1 v republikovém žebříčku a polovina startovného pro No.2 v republikovém žebříčku.
MISTROVSTVÍ SVĚTA
mistr republiky + No.1 z relevantního republikového žebříčku. Další reprezentanti budou vybíráni z relevantního žebříčku.
MISTROVSTVÍ EVROPY
Dva nejlepší hráči z relevantního žebříčku. Další reprezentanti budou vybíráni z relevantního žebříčku.
TÝMOVÉ MISTROVSTVÍ SVĚTA A EVROPY
Dva nejlepší hráči z relevantního žebříčku. Další reprezentanti budou vybíráni z relevantního žebříčku.
DALŠÍ TURNAJE
Reprezentanti budou vybíráni z relevantního žebříčku. O příspěvky na takové turnaje žádejte u VV sekce snooker ČMBS.

Novinky z ostatních sekcí

ŽEBŘÍČEK ČR