Mistrovství Evropy 2019 v Srbsku

V srbském hlavním městě se odehrála další série Mistrovství Evropy. Česká republika byla opět přítomna a to nejen hráčsky. Své zástupce měla v kategoriích 6red, Masters, International Open, Týmy masters a mix. Ve výpravě nechyběl šéftrenér a prezident sekce snooker Tomáš kejla a rozhodčí Karel Salavec. Více než desetidenního klání se účastnilo 40 zemí Evropy, série turnajů se tak stala v tomto ohledu nejpočetnější v historii.


Vše začalo Mistrovstvím Evropy 6red, ve kterém ČR reprezentoval Jean Marie Hustin z Royal snooker clubu Napajedla. Z těžké kvalifikační skupiny těsně nepostoupil do hlavní části. Po třech odehraných zápasech skončil smolně na třetím tedy nepostupovém místě. Chyběl mu jeden vyhraný frame. Vítězem turnaje se stal Alexis Callewaert z Francie.

Na International snooker open byl českým zástupcem opět jen Jean Marie Hustin. Turnaje se zúčastnilo 69 hráčů, Jean Marie prohrál v L32 s Irem Gregem Caseym. Vítězem turnaje se stal Kristján Helgason z Islandu.

V kategorii Masters měla naše republika největší zastoupení. ČR reprezentovali Jakub Rendla z Delty Brno, Jean Marie Hustin a Jiří Stehlík, oba z Royal snooker clubu Napajedla. Každoranní trénink pod vedením Tomáše Kejly se vyplatil.
Jakub Rendla sice ze skupiny nepostoupil, dokázal však poprvé vyhrát zápas. Na postup ze skupiny to samozřejmě nestačilo, i tak odjel z ME nadmíru spokojený.

Jiří Stehlík se ME zúčastnil poprvé. strach z neúspěchu mu svazoval ruce. V kategorii Masters nedokázal vyhrát jediný frame. Společná práce na správném mentálním nastavení na zápas chvíli trvá. Nakonec se i toto změnit podařilo a v kategorii Masters týmy už hrál Jirka jiný snooker.

Jean Marie Hustin má za sebou několik šampionátů i tak bylo potřeba každý den dodat sebevědomí a “vybičovat” ho k nejlepším možným výkonům. První zápas ve skupinách sice prohrál, hrál s Darrenem Morganem z Walesu, další dva vyhrál a postoupil do playoff. V prvním kole se utkal s bývalým mistrem evropy, islanďanem Jónem Ingi Ægissonem. Skvělý zápas skončil až v rozhodujícím framu, ve kterém měl islanďan více štěstí. Důležité je, že Jean hrál s Jónem vyrovnanou partii a že si ověřil, že i s takovými hráči může hrát vyrovnanou hru. Pilný trénink v přípravě na příští ročník z něj udělá ještě silnějšího hráče a o to jde.

10978535_10152735039881006_2433860197208708942_nV kategorii Týmy masters českou republiku reprezentoval tým Rendla-Stehlík. Ani tentokrát to na postup ze skupiny nestačilo. I tentokrát se však hráči snažili hrát své maximum a nevzdali jedinou situaci. V posledním skupinovém zápase potrápili favorizovanou Anglii, se kterou prohráli 2-3.

V kategorii Muži týmy nás zastupovala dvojice Cupal-Brzica z klubu Snooker club Studénka. I pro ně byla účast na ME premiérou. Ač od nich nikdo nečekal víc než sbírání zkušeností, sehráli turnaj se ctí a zaznamenali několik úžasných výsledků.

Jediným zástupcem ČR mezi rozhodčími byl Karel Salavec. Zároveň s každodenním rozhodováním se pokusil složit zkoušku na vyšší level. A povedlo se. ČR má již třetího rozhodčího, který má Level 2. Karel se tak zařadil po bok Andyho Millse a Evy Poskočilové.

Tomáš Kejla a Jean Marie Hustin se zúčastnili celodenního semináře pro trenéry a úspěšně složili zkoušky na WPBSA trenérskou licenci Level 1. Takové zkoušky budou probíhat na všech turnajích pořádaných EBSA, budou třídenní a členská země může na tyto testy nominovat své zástupce.  Součástí ME bylo rovněž výroční zasedání členských zemí EBSA, Českou republiku zde zastupoval prezident sekce Tomáš Kejla.

Všichni naši reprezentanti odvedli na ME svou práci se zdviženou hlavou, za což jim patří velký dík. Děkujeme a těšíme se na další reprezntace.

více informací na ebsa.tv

Novinky z ostatních sekcí


Warning: file_get_contents(http://vysledky.ceskysnooker.cz/2019%2F20/season-ranking-top-16-no-user-links): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /disk_1/www/cz/ceskysnooker/www/wp-content/themes/tournament-manager/templates/left_content.php on line 34
ŽEBŘÍČEK ČR