Mistrem republiky na 6 červených je Jirka Kubiš

V pražské herně Billiard centrum na Harfě se odehrálo již pátý ročník mistrovství republiky v nejmladší disciplíně - místo patnácti je na stole do trojúhelníku nastaveno jen šest červených. Z osmnácti účastníků turnaje se do finále dostal Jindřich Prchal a Jiří Kubiš. Juniorský mistr republiky a český reprezentant Jiří Kubiš se mohl po výhře 4-1 nad svým týmovým kolegou radovat. Do sbírky mu přibyl další cenný pohár.


Turnaj se odehrál ve dvou částech. Hráči byli do skupin částečně nasazeni a částečně dolosováni. Každá skupina měla dvě postupová místa a dva nasazené hráče. Pět skupin znamenalo deset postupujících, mezi kterými nechyběla stará dobrá jména. Objevily se zde však i nováčci, kteří ne tak často sítem kvalifikace projdou. Po dlouhé době se do finálové části probojoval Tomáš Jech a Vojta Marvan.

Tomáš Jech pokračoval v precizní hře i v předkole playoff. V zápase s Osipem Zusmanovicem prohrál až v rozhodujícím framu. S turnajem se sice rozloučil, věřím však, že s příjemným pocitem dobře odvedené práce.
Ve čtvrtfinále nebyla o dramata nouze.

prchal_2017

Jindra Prchal

Jako první se rosili Tomáš Kejla a Jean Marie Hustin. Tomáš se dostal do vedení 2-0 a ve třetím framu stál před mečbolem. Ten však vyklepal a frame nakonec i prohrál. Jako ostatně i další dva zbývající. Hustin postoupil se slovy “Tohle není dobré na moje srdce.”

Další bitva na plný počet framů se odehrála mezi Osipem Zusmanovicem a Danielem Kohoutem. Podobný průběh jako výše zmiňovaný zápas. Dan se dostal do vedení 2-0. Ve třetím framu se Osip probudil a začal mnohem lépe potápět a skládat náběhy. 26 vyhrál i frame čtvrtý. V rozhodujícím framu se rozhodovalo na černé kouli. Oba dva šanci dostali, oba dva první využít nedokázali. Nakonec byl šťastnějším Osip.

V semifinále se utkal Jindra Prchal s Jean Marie Hustinem. Jindřich hrál lépe a zaslouženě vyhrál. Unavený Jean Marie se s turnajem musel rozloučit. Každopádně je na české scéně velkým překvapením a já se těším na další turnaje, na kterých se potkáme.

Druhé semifinále bylo střetnutím dvou mladíků. Jirka Kubiš je zkušenějším a klidnějším hráčem, což v tomto zápase rozhodlo. Jirka postoupil výsledkem 3-1. Osip sice nepostoupil, ale opět si dokázal, že je jeho hra lepší a lepší. Rozhodně může jít do MČR mužů se vztyčenou hlavou.

Finále bylo pro Jirku těžké. Alespoň ze začátku. Jirka se sice dostal do vedení 3-0, ale nebylo to zadarmo. Od prvního framu se rozhodovalo až v závěru a Jirka musel dotahovat. Jindra se ve čtvrtém framu zmohl a snížil na 1-3 i díky náběhu 23 bodů. To bylo však všechno na co se zmohl. Jirka vyhrál pátý frame a zápas. Odložil tágo a padl do náruče usilovně fandící maminky. Trofej potom přebíral se slovy “Už dlouho jsem nic nevyhrál, děkuju.”

Prvního Mistra republiky tedy máme, je jím Jiří Kubiš. Dalšího poznáme za týden, kdy se dohrává Mistrovství republiky masters (hráčů starších 40let). Do semifinále se dostali Tomáš Kejla, Jean Marie Hustin, Kryštof Michal a Jirka Aust. Zápasy začnou v 16:00 v neděli na Harfě.

Další z kategorie "Z domácích turnajů"

Novinky z ostatních sekcí

ŽEBŘÍČEK ČR