Informace k soutěžím v sezóně 2018/19

Všechny turnaje pořádané sekcí snooker ČMBS jsou určeny pouze pro hráče registrované u ČMBS. Registraci je možné ověřit případně provést na www.cmbs.cz v sekci matrika.
U turnajů bude sníženo startovné na (250 Kč); hráči do 21 let (150Kč); hráči do 16let (50Kč); ženy (0Kč)
Kalendář akcí v pdf formě v sekci dokumenty
Česká snookerová tour (ČST) beze změn.
Česká seniorská snookerová tour (ČSST) série turnajů pro hráče starší 40let v den konání turnaje. série s vlastním žebříčkem všechny turnaje hrané playoff systémem na minimálně Best of 5
Mistrovství republiky (MČR) MIX - mistrovství bez omezení s dvojicí kvalifikací hráči budou rozděleni do skupin po 5 hráčích s tím, že vždy dva postupují do MČR final. SENIOŘI - mistrovství pro hráče starší 40 let v den zahájení turnaje 6red - mistrovství na 6 červených junioři - mistrovství pro hráče mladší 21let v den zahájení turnaje
Česká snooker liga (ČSJ) její spuštění závisí na implementaci nového systému.

Nominační kritéria pro mezinárodní akce

Federal Cup (FC) zkrácen na 24 hráčů (12/12) hráči budou do turnajů přímo nominováni podle těchto kritérií. 8 hráčů z žebříčku Federal Cupu předešlé sezóny. 4 hráči z aktuálního republikového žebříčku.
Q school zaplacené startovné pro No.1 v republikovém žebříčku a polovina startovného pro No.2 v republikovém žebříčku.
MISTROVSTVÍ SVĚTA mistr republiky + No.1 z relevantního republikového žebříčku. Další reprezentanti budou vybíráni z relevantního žebříčku.
MISTROVSTVÍ EVROPY Dva nejlepší hráči z relevantního žebříčku. Další reprezentanti budou vybíráni z relevantního žebříčku.
TÝMOVÉ MISTROVSTVÍ SVĚTA A EVROPY Dva nejlepší hráči z relevantního žebříčku. Další reprezentanti budou vybíráni z relevantního žebříčku.
DALŠÍ TURNAJE Reprezentanti budou vybíráni z relevantního žebříčku. O příspěvky na takové turnaje žádejte u VV sekce snooker ČMBS.

Další z kategorie "Články"

SEZÓNA 2019/20

Soutěžní rok 2019/20 je již patnáctou sezónou snookerových klání pod hlavičkou ČMBS.

Jako každý rok se snažím i letos o vylepšení systému soutěží, o menší časovou náročnost pro všechny účastníky – od hráčů přes rozhodčí až po ředitele turnajů – a o zajímavější turnaje. V této sezóně se po delší době vracíme k rozdělení hráčů do kategorií. Hráči se neustále zlepšují a já jsem moc rád, že můžu uvést v život výkonnostně vrstvenou soutěž podle náběhů – 50+, 30+ a ostatní.

V kategorii 50+ je v tuto chvíli 17 hráčů:

Forman Martin, Herout Aleš, Hustin J.M., Kejla Tomáš, Kohout Daniel, Křenek Lukáš, Kubálek Ondřej, Kubíček Tomáš, Kubiš Jiří, Matějíček Jan, Meisner Jan, Milý Daniel, Privitzer Stanislav, Rendla Jakub, Rush Andrew, Stehlík Jiří, Williams Heath, Zusmanovic Osip

V kategorii 30 až 49 bodů je 30 hráčů:

Al-Tamimi Zaid, Aust Jiří, Brejtr Jan, Brzica Michal, Břicháček Libor, Cupal Martin, Číž Michal, Dobrynský Věnceslav, Dršata Martin, Gulik Michael, Gurský Jan, Hajdovský Marek, Hao Zhou, Horáček Adam, Horní Jaroslav, Chládek Ota, Chren Ján, Lukáč Filip, Luner Radek, Marvan Vojtěch, Michal Kryštof, Novotný Josef, Pavlar Aleš, Prchal Jindřich, Příhoda Jiří, Stroughair Richard, Svoboda Miroslav, Šlehofr David, Vacenovský Jan, Žák Petr

Ostatní hráči mohou hrát Challenge tour, ve které se mohou kvalifikovat do vyšších kategorií. Kvalifikačním turnajem se může stát i turnaj klubový. V letošní sezoně se budou opět hrát loni založené série turnajů v Třebíči, Napajedlích i Praze. Nebudou sice bodované, ale budou nominační.

Více informací o soutěžním roce včetně nominačních kritérií naleznete zde

Další z kategorie "Z domova"

Stuart Bingham vs. Michael Wild – 4:3

Stuart Bingham nakonec přece jenom potvrdil roli favorita a po výhře 4:3 nad Michalem Wildem vyhrál 1. ročník Prague Snooker Champions.

 

Nejdříve ale navštívil Billiard Club Řipská v Řipské ulici na Praze 2, kde v 15:00 začala neformální exhibice pro hráče a členy ČMBS. Kdo chtěl mohl se přihlásit a zahrát si jeden frame na 10 červených proti Mistrovi světa a pokusit se vyhrát VIP lístek na večerní Prague Snooker Champions v Kongresovém centru. Honza Prihoda přišel “mazácky” o něco dříve a tak si se Stuartem zahrál hned několik framů na plný počet červených. Jeden z nich opravdu dokázal vyhrát. Stuarta to zřejmě trochu nakoplo a byl z toho hned pokus na 147. Zkazil až předposlední černou kouli před poslední červenou, takže skončil na breaku 105. Nejblíže k dalšímu vítězství byl David Erös, kdy prohrál až na růžové a vyhrál tak lístek i s chlebíčky.

V 19:00 už začal snooker v Kongresovém centru. Do sálu plného diváků vkráčel hlavní rozhodčí Andy Mills a postupně byli představováni hráči. Nejdříve čeští Mistři České republiky Daniel Milý a Aleš Herout. Hned za nimi pak Mistr Evropy Michael Wild. Všichni příchozí byli odměněni dlouhými potlesky. Trochu rozčarování způsobilo, když místo vyvolaného Stuarta Binghama dvě hostesky přinesli pouze jeho trofej Mistra světa  a nějakou dobu se nic nedělo. Když už se napětí dalo krájet vpotácel se Stuart do sálu zcela z opačné strany než všichni ostatní a publikum začalo bouřit :-). 

Prvním bodem programu byl zápas dvojic na dva framy “smíšených” mezinárodních dvojic. Michael Wild s Danem Milým proti Stuartu Binghamovi a Alešovi Heroutovi na dva framy. V prvním z nich se hráči střídali po náběhu. Každý hráč měl tedy publiku možnost představit své “sólo”. Překvapení pro diváky bylo především to, jak výborně si vedli čeští hráči a byli angličanům naprosto rovnocennými soupeři. Díky chybě na barevné dohrávce nakonec tento frame vyhrála dvojice Bingham, Herout. Odvetný frame byl ale pod taktovkou Mchaela s Danem. Tentokrát se hráči střídali postrku. Dan s Michaelem využili hned jedné z prvních příležitostí a utekli svým soupeřům breakem 36 bodů. Už už to vypadalo, že je tam Stuart s Alešem možná nepustí, ale přišla chyba na černé, Dan s Michaelem jí využili a zápas skončil remízou.

Po přestávce začal zápas hlavních šampionů. V prvním frame Stuart využil dlouhou červenou v úvodu frame a jeho náběh skončil až na 71. Ve druhém se také dostal ke stolu dřív, ale přišla minela při 17 bodech na černé kouli. Michael odpověděl další padesátkou tohoto večera a bylo srovnáno. Přestože nakonec nepadl Century break, zápas měl vynikající kvalitu a tempo. Padlo celkem 7 padesátek a nejvyšší náběh byl z nich Stuartův 82.

Ve vypjatém posledním framu až to vypadalo, že je rozhodnuto ve prospěch Michaela, který ho měl výborně rozehraný. Nečekaná minela v barevné dohrávce ale jeho  snahy zmařila. Stuart příležitost okamžitě využil, stůll dohrál a stal se tak prvním šampionem Prague snooker champions.

Po tomto zápase měli zájemci možnost se s hráči vyfotit přímo u stolu, ale poté už začala autogramiáda. Byla situována do prostoru s úžasným výhladem na nasvícený Pražský hrad a která nakonec trvala déle než hodinu.

Po autogramiádě byl uspořádán raut, do kterého si vstup mohli rezervovat i diváci a ten celý večer ukončil.

Prague Snooker Champions už zná svého šampiona!

Fotogalerie >>

snooker-cz-pn1-5_25234537016_o 

Stuart Bingham míří do Prahy

Úřadující Mistr světa míří do Prahy.

23. 2.2015 v 19:00 zde sehraje exhibiční utkání proti úřadujícímu Mistrovi Evropy Michaelu Wildovi na akci Prague Snooker Champions 2016.

Čeká nás bohatý program, kde nebude chybět soutěž v disciplíně trick shots a přestaví se i dva čeští hráči. Hlavním bodem programu bude ale zápas dvou mistrů na best of 7 framů.

Ticket_pro_vstupenky

Novinky z ostatních sekcí

ŽEBŘÍČEK ČR