MČR 6red a Masters – Williams a Hustin

20.1.2018 se do pražské herny v Galerii Harfa sjeli hráči k prvním Mistrovstvím České republiky. V sobotu se odehrálo Mistrovství ČR na 6 červených, ve kterém se nejlépe předvedl Heath Williams. Ve finále porazil Tomáše Kejlu a stal se tak novým šampionem. V neděli vyvrcholilo MČR masters - hráčů starších 40 let. Na něm se neporaženým hráčem stal Jean marie Hustin. Ve finále si poradil s Jirkou Austem 5:3.


Tradičně byla úvodní mistrovství spojena. Šampionát na 6červených se hraje rychle a spousta seniorů se jej účastní.

24 hráčů ze všech koutů republiky bylo rozděleno do osmi skupin po třech hráčích, z každé skupiny postoupili dva hráči do PlayOff. Velkým překvapením bylo vyřazení Jiřího Austa už ve skupinové části. Jirka se následně dostal do finále Masters, ale na šest červených se mu nedařilo.

“Tahle rychlá hra je hodně náročná, každá chyba bolí dvakrát. A když se k tomu přidá i smůla, jste venku z turnaje cobydup,” s nadhledem zhodnotil situaci Jirka.

V PlayOff se hrálo na 3 vítězné framy. Hodně vyrovnaných zápasů končilo na posledních koulích v rozhodujících framech. Překvapením mohlo být vyřazení Herouta Williamsem nebo Hustina Kejlou.

Finálový zápas skončil oproti tomu jednoznačně. Williams přehrál Kejlu 4:0 a stal se tak Mistrem na 6 červených. Krom cenné trofeje si z turnaje odnesl i nominaci na ME, které se bude hrát v červnu v rumunské Bukurešti. Nominaci na evropský šampionát získali navíc Kejla, Herout a Hustin.

MČR masters bylo hráno obdobným systéme jako 6červených. Hráči byli rozděleni do osmi skupin, dva postupovali dál. I tady nebyla o překvapení nouze. Ve skupině A se do PlayOff dostal Petr Žák ze Zlína a to při své druhé účasti na velkém turnaji. Ve skupině D se čekalo vítězství ve skupině od několikanásobného mistra republiky Jana Janaty. Nestalo se tak, Jaroslav Horní ho přehrál 2:0 a místo “jedničky” mu tak vyfoukl.

V PlayOff je opět potřeba vyzdvihnout zlínského Petra Žáka, který v prvním kole pěkně potrápil pozdějšího vítěze turnaje. V zápase dokonce vedl 2:1. Jean Marie Hustin dokázal zmobilizovat všechny síly a zápas zvrátit na svou stranu. Nic to nemění na tom, že o Petrovi určitě ještě uslyšíme.

Sítem turnaje se do prvního semifinále dostali Jakub Rendla a Jiří Aust, druhé obsadili Williams a Hustin. Oba zápasy skončily těsným výsledkem. V prvním se z vítězství radoval Aust. ve druhém to byl opět Hustin. Velké finále nakonec opanoval Husti, který Austa přehrál 5:3, v malém finále potom zvítězil Williams poměrem 4:2.

Semifinalisté si opět odnesli nominace na Mistrovství Evropy

Novinky z ostatních sekcí


Warning: file_get_contents(http://vysledky.ceskysnooker.cz/2019%2F20/season-ranking-top-16-no-user-links): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /disk_1/www/cz/ceskysnooker/www/wp-content/themes/tournament-manager/templates/left_content.php on line 34
ŽEBŘÍČEK ČR