Hello Royal I

V sobotu 26.8. a neděli 27.8.2023 se odehrál na hernách v Napajedlích a Přerově od dob před covidem největší turnaj HELLO ROYAL I. Přihlášeno bylo před turnajem dokonce 42 hráčů.

Turnaje se nakonec zúčastnilo 37 hráčů. Rozlosování bylo do 10 skupin, z toho 3 se hrály na herně v Přerově a 7 skupin v Napajedlích. Hraní skupin nebylo bez problémů, ale kdo by hledal nedostatky, když všichni přišli s dobrou náladou a chutí hrát a vyhrát. Do play-off postoupilo 10 hráčů z prvních míst ve skupinách a 2 nejlepší z druhého místa. Osm hráčů, kteří se umístili na druhých místech ve skupinách, si vylosovalo spoluhráče a utkali se o 4 postupová místa na doplnění play-off. Osm nejlepších po skupinách si vylosovalo soupeře a začalo se hrát play-off. Boj byl o každou kouli, což naznačují i výsledky. Hello-I-semifinalisteDo čtvrtfinále se probojovali a utkali: Herout se Zusmanovichem 3:0, Milý s Hustinem 2:3, Matějíček se Stehlíkem 3:2 a Bovoněnko s Wawrou 3:0, obsazení čtvrtfinále ukazuje na dobře obsazený turnaj. Semifinále vypadá dle výsledku překvapivě jednostranně, ale u samotné hry to bylo velmi vyrovnané. Herout : Hustin 3,0 a Matějíček : Bovoněnko také 3,0. Jen škoda, že časový pres nepustil Bovoněnka do boje o třetí místo, kde by zápas s Hustinem byl jistě napínavý. Finále přineslo boj mládí, Herout : Matějíček, Honza hrál klidněji, vyrovnaně a s přehledem vyhrál 3,0, stal se tak prvním vítězem v sérii HELLO ROYAL. A. Herout si odnesl nejvyšší BREAK 91.

Navazovat bude HELLO ROYAL II. Z těchto dvou turnajů postoupí 16 nejlepších do GRAND ROYAL a všichni ostatní, kteří budou mít zájem do ROYAL CLASSIC.

Věřím, že tenhle turnaj odstartuje zájem o turnaje, jak u ostatních hráčů, tak i v ostatních hernách, a že se postupně vrátíme k hraní, jako tomu bylo před covidem. Však kde jinde se potkat s kamarády, než u krásné hry snooker.

Napsal Jiří Stehlík, Milan Kotyza

Novinky z ostatních sekcí

ŽEBŘÍČEK ČR