Červnový turnaj DON 20 vyhrál Bejček

napsal: Luděk Ondračka V Třebíči se opět konal jeden z nejnáročnějších turnajů v ČR. Dvacet hráčů se rozdělilo do pěti skupin. Ve třech zápasech se utkali o možnost postoupit do vyřazovací části A, poražení do pavouka B. Největším překvapením bylo vítězství Mirka Svobody nad Ondrou Kubálkem a tím i Mirkovo vítězství ve skupině. Zajímavé bylo, že velké problémy měl Mirek paradoxně s nejmladším účastníkem turnaje Vaškem Mandlem rovněž z Třebíče. Přečtěte si níže, co dál o turnaji píše organizátor Luděk Ondračka z DON Třebíč.

Zpestřením turnaje byla rozsypaná bota Tomáše Svobody i pád kusu omítky ze stropu, naštěstí vedle Ondry Kubálka.

V play off A, se se soutěží dle očekávání rychle rozloučili hráči Třebíče. Škoda je prohry Oty Chládka s Radkem Mrázkem. Přes tohoto soupeře by měl Ota projít (tento názor nesdílíme, pozn. Českého snookeru).

Do finále se přes Zaida Al-Tamimiho překvapivě dostal Tomáš Bejček. Zřetelně ho toto vítězství nakoplo. Osip Zusmanovich musel na finále dlouho čekat, což ho zničilo víc, než samotný zápas, a tak Tomášovi překvapivě podlehl 2:0. Zaid Al-Tamimi posléze převzal pohár za třetí místo bez boje. Jindra Prchal, který prohrál s Osipem v druhém semifinále, s blížící se půlnocí upřednostnil cestu domů.

V B pavouku se do finále dostal Jirka Zlámaný a Milan Pelikán. Milan měl historickou možnost získat první pohár pro Moravský Krumlov, což se mu nakonec podařilo. Jirka Zlámaný tak již poněkolikáté ve finále neuspěl.

A jaké jsou hlavní výsledky z turnaje, mimo umístění hráčů. Skončila doba experimentů. DON 20 se příště bude opět hrát na čtyři skupiny. Turnaj přejde na dvoudenní formát. Díky ubytování v budově, nebude problém skončit v rozumném čase a turnaj dohrát v neděli. Chceme aby si co nejvíce zahráli hráči ve skupinách. Tam se učí ti s nižší výkonností a pro ty je turnaj hlavně určen.

Více fotografií naleznete na stránkách prosnooker.cz, detailní výsledky ve výsledkovém servise.

Další z kategorie "Z klubových sérií"

Novinky z ostatních sekcí

zobrazit kalendář na celou obrazovku

ŽEBŘÍČEK ČR