Patnáctá sezóna začala

Jubilejní patnáctá sezóna začala v novém kabátu. Hráči jsou rozděleni pro tento soutěžní rok podle své výkonnosti do třech kategorií. Nejvyšší kategorie GOLDEN, ze které vzejde reprezentace a je chloubou českého snookeru, je otevřena pro hráče s turnajovým náběhem 50 bodů a více. Druhá kategorie SILVER, jakási druhá liga je otevřena hráčům s turnajovým náběhem 30 - 49 bodů. Nejnižší kategorie CHALLENGERS je určena pro všechny hráče, kteří ještě na turnaji 30 neuhráli. 

Aleš Herout a Daniel Milý po finále prvního turnaje Goledn Tour 2019/20

Série turnajů pro nejlepší hráče začala v Praze. V úvodním turnaji se utkalo 10 hráčů ze 4 klubů. Turnaji dominoval Aleš Herout z pražského Billiard Centra MSK Praha, který nejenže zahrál nejvyšší náběh 86, ale i celý turnaj vyhrál. V neobvyklém finále, které zaslouží srovnání s televizními zápasy profesionálních hráčů zvítězil nad Danem Milým 4:2. Na turnaji padlo několik náběhů vyšších než 50 bodů. Účast v nejvyšší sérii si pro příští dva roky zajistil Zusmanovic, Kohout, Milý a Herout. Do virtuální peněženky si Aleš připisuje 6000 Kč.

JMÉNO SUMA GOLDEN1
HEROUT ALEŠ 6000 Kč 6000 Kč
MILÝ DANIEL 2800 Kč 2800 Kč
ZUSMANOVIC OSIP 2100 Kč 2100 Kč
KUBÁLEK ONDŘEJ 2100 Kč 2100 Kč
zaid_silver1

Zaid Al-Tamimi zvítězil na úvodním turnaji série SILVER 2019/20

Druholigová série se rozjela prvním turnajem v moravských Napajedlích. Turnaje se zúčastnilo 10 hráčů ze 7 klubů. Vítězem se stal Zaid Al-Tamimi z pražského Billiard Centra MSK Praha. Série se na druhý turnaj přesouvá do Třebíče.

challengers1

Ocenění z turnaje Challengers 1 v Třebíči

Série Challengers pro začínající hráče se otevřela v Třebíči. Turnaji dominovali místní hráči, kteří mezi sebe v semifinále pustili pouze Tomáše Bejčka z Prahy. Vítězství však domácímu klubu neuteklo a trofej zůstala díky Lubomíru Šubertovi doma.

Novinky z ostatních sekcí

ŽEBŘÍČEK ČR