Vávra vítězem prvního Challengeru

První turnaj série CHALLENGERS se odehrál v Třebíčské herně DON za účasti 12 hráčů. Z vítězství se nakonec radoval třebíčský hráč Zdeněk Vávra reprezentující pořádající klub SNOOKER CLUB Třebíč z.s., který ve finále přehrál Radovana Mrázka z SC Rozmarýn Brno z.s.

Turnaj určený pro hráče jenž nezahráli v soutěžích více než 29 bodový náběh se odehrál systéme skupin s následným PlayOff.

Z každé skupiny postupovali dva nejlepší hráči. Černého Petra si vytáhli Mejzlík, Ondračka, Šubert a Kubeš. Ti se po skupinové části museli s turnajem rozloučit.

Stejně jako zápasy skupin se i zápasy v Play Off hrají na nejlepšího ze 3 framů. Ve čtvrtfinále uspěli Mrázek, Svoboda a Blažek, kteří své soupeře přehráli bez ztráty framu. Posledním postupujícím do semifinále byl nakonec pozdější vítěz Zdeněk Vávra. Nad Jirkou Zlámaným zvítězil 2:1.

V semifinále se střetl Radovan Mrázek s Miroslavem Svobodou. V časově náročném zápase se nakonec po framech 79:30 a 61:15 radoval s postupu Radovan. Ve druhém semifinálovém duelu se střetl Tomáš Blažek se Zdeňkem Vávrou. V prvním framu se rozhodovalo až v samotném závěru. Poměrem 38:30 jej získal Vávra. Větším bodovým rozdílem vyhrál i druhý frame (74:44) a doplnil tak finálovou dvojici turnaje.

V posledním zápase se v prvním framu lépe dařilo Radovanu Mrázkovi. I díky náběhu 23 úvodní frame získal a připravil si tak slušnou pozici do následujícího dění. Kvalitu se mu však nepodařilo udržet a Vávra začal postupně přebírat otěže zápasu. Ve druhém framu jasně Mrázka přehrál rozdílem 38 bodů. Rozhodující frame potom rozdílem 40 bodů.

Další turnaj série určené pro “začínající” hráče se odehraje v Praze na Kolbence v termínu 26.-27.3.2022

Novinky z ostatních sekcí

ŽEBŘÍČEK ČR