Novým mistrem Čech je Milý

V pražské herně Kolbenka se odehrál první z mistrovských turnajů sezóny 2022. Na Mistrovství Čech zvítězil Daniel Milý z Arenia snooker academy nad Kryštofem Michalem z Harlequin Praha 3:1. V prvním kvalifikačním mistrovském turnaji se o titul Mistr Čech a zároveň o osm míst na Mistrovství České republiky zahrálo 21 hráčů a 1 hráčka.


Ze skupinové části postoupili všichni favorizovaní hráči. Překvapení se konala až v PlayOff.

_MG_5705

Daniel Milý

Eva Mašková, bývalá snookerová reprezentantka, porazila Jaroslava Horního 2:1. Soupeřem by jí později v turnaji mohl být vítěz zápasu Matějíček-Michal. Zápase se kvůli předčasnému odjezdu Matějíčka nekonal a Michal tak postoupil bez boje.

V osmifinále se ještě utkal Zusmanovic s Al-Tamimim a Kohout s Kusenem. Oba zápasy skončily 2:1. Vyhrál Zusmanovic a Kusen. Mykhailo Kusen Diadora se tak postaral o vyřazení obhájce titulu z turnaje a zároveň vyřadil Daniela Kohouta z bojů o titul mistra republiky.

Čtvrtfinálové zápasy skončily shodně 3:2. Jeden z nich se i tak vymykal. Souboj Kryštofa Michala s Tomášem Bejčkem trval bezmála pět hodin. Stal se tak histroicky nejdelším pětiframovým zápase odehraný na našem území.

Semifinále k sobě svedla Kryštofa Michala s Alešem Heroutem a Daniela Milýho s Mykhailem Kusen Diadorou. Daniel vyhrál s přehledem 3:0. Kryštofovi se zase podařilo oplatit Alešovi porážku ze skupiny. Úřadujícího Mistra republiky porazil 3:2.

Ve finále hraném ve večerních nedělních hodinách zvítězil druhý hráč celostátního žebříčku Daniel Milý. Je to jeho již 3 vyhraný turnaj v sezóně.

Na Mistrovství ČR se z tohoto turnaje kvalifikovali čtvrtfinalisté turnaje.

Novinky z ostatních sekcí

ŽEBŘÍČEK ČR