Milý vítězem Classicu 2022

13 hráčů přijelo do Prahy na turnaj Classic 2022. První z řady série ČESKÁ SNOOKER TOUR opanoval Daniel Milý z ARENIA SNOOKER ACADEMY z.s., který ve finále porazil svého klubového kolegu Rostyslava Bovonenka 3:2.

Turnaj se hrál dnes již klasickým systémem skupin s následným Play Off. Hráči se tak utkali ve třech skupinách a tím, že do závěrečné části postupovali hráči z prvních dvou míst tabulky a dva nejlepší ze třetích míst.

Vzhledem k dlouhé přestávce v soutěžním dění nebyli hráči do turnaje nasazováni, ale losováni. Mohlo se tedy snadno stát, že se v jedné skupině sejdou ti nejlepší a v jiné zase ti nejslabší. Los byl však pro hráče příznivý a nemůžu říct, že by nějaká skupina byla silnější než jiná. V každé se objevili nejen jasní favoriti na postup, ale i tací, u nichž se pokračování v PlayOff nepředpokládalo.

Dlouhá herní pauza se podepsala na všech. Ve skupinách tak nebyla nouze o překvapení.

Ve skupině A se navzájem porazili Tomáš Bejček, Jaroslav Horní a Radovan Mrázek. Na první místo se nakonec díky vzájemnému zápasu s Jardou Horním propracoval Tomáš Bejček. Druhým postupujícím se stal Horní a třetím byl nakonec díky vítězstí nad Bejčkem i Mrázek.

Ve skupině B se povedlo Jirkovi Zlámanému porazit budoucího vítěze turnaje Daniela Milýho. Jelikož šlo o první zápas skupiny, mohlo se snadno stát, že se o postupová místa budou muset favorité rvát. Společně s nimi byl totiž v poli i Rostyslav Bovonenko a Petr Dragoun. Jirka si vybral s Petrem slabou chvilku a zápas, který by měl podle předpokladů vyhrát, prohrál. Tím bylo jasno. Do PlayOff postupuje Milý s Bovonenkem.

Skupina C byla jako jediná pětičlenná. Favority byli reprezentanti Kubíček a Kohout. O třetí postupové místo se očekával tuhý boj. I tady však mohly jít všechny předpoklady do koše. Luděk Ondračka zaskočil Daniela Kohouta. V prvním framu zápasu se Dan jen koukal, jak Luděk potápí kouli za koulí a náskok se dostává do závratných výšin. Luděk vedl již o 60 bodů až potom se Dan vzpamatoval a konečně se mu povedlo jednu z šancí využít. Na vítězství ve framu to nebylo, ale na návrat vratkého sebevědomí to stačilo. Kohouta později potrápil i Chládek a i tento zápas skončil 2:1. Druhý favorit skupiny šel souboji bez ztráty kytičky. O první místo se tedy rozhodovalo v souboji dvou kamarádů z pražského klubu. Střet vyšel lépe Kohoutovi a Kubíčka poslal vítězstvím 2:0 na druhé místo. O třetí postupové místo usiloval jak Chládek, tak Švorc. I tady rozhodl vzájemný zápas. První frame vyhrál Švorc, ve druhém byl úspěšnější Chládek. Ve třetím se do vedení postupně dostával Jirka a po zásluze postoupil do nedělního PlayOff.

V nedělním čtvrfinále porazil Kohout Mrázka 3:0, Bovonenko ve vypjatém zápase Horního 3:1, Kubíček si hladce poradil s Bejčkem 3:0 a Milý i díky slušnému náběhu 42 Švorce 3:1.

První semifinále svedlo k sobě Kohouta s Bovonenkem. Rostyslav vstoupil do zápasu s vervou, náběh 48 znamená pro ukrajinského studenta vítězství ve framu 61:9. I ve druhém framu to nevypadalo s Danem nejlépe. Nakonec se mu však podařilo díky náběhům 22 a 34 zvítězit na černé kouli. Bohužel to pro něj byl nakonec jediný frame, ve kterém se mu to povedlo. Třetí frame na černé kouli vyhrál Bovonenko. Čtvrtý a nakonec i poslední frame získal Rostyslav i díky nadprůměrnému potápění na dálku 62:16.

Druhé semifinále začalo podobně jako první. Milý jakoby kopíroval Bovonenka. Dva náběhy 39 a 21 znamenají markantní vítězství 77:17. Tady však podobnost s vedlejším zápasem končí. Tomášovi se nepovedlo vyhrát ani jeden frame a to Milý už žádnou “dvacku” nepřidal.

Finále Bovonenka s Milým se hrálo v nedělní podvečer. Na hráčích byla patrná únava. Nedařilo se dostatečně dobře kontrolovat bílou kouli a dost často se i přes pěkná potápění dostávali do pozic, ze kterých se pokračovat jinak než jistotou nedalo. V zisku framů se hráči od začátku do konce střídali. Každý lichý vyhrál Milý, každý sudý Bovonenko. Dan se po posledním možném framu zápasu stal vítězem turnaje a zajistil si mimo jiné i účast na nadcházejícím Mistrovství Evropy.

Další turnaj série se odehraje v Třebíči v termínu 23.-24.4.2022

Novinky z ostatních sekcí

ŽEBŘÍČEK ČR