Herout popáté mistrem ČR

Aleš Herout si na letošním Mistrovství ČR připsal další rekord. Po finálovém vítězství nad Danielem Milým se mohl radovat z již pátého titulu z nejdůležitějšího turnaje snookerové sezóny, Mistrovství České republiky.

napsal Tomáš Kejla
Ve finále se Aleš utkal s dlouholetým rivalem, aktuálním mistrem Čech Danielem Milým. Herout se dostal do vedení i díky náběhu ze druhého framu 2:0. I ve třetím framu to vypadalo na další Alešem vyhraný frame. Dostal se do slušného náskoku. Frame však nakonec neuhlídal a Danovi se tak podařilo v závěru, po několika śpěšných snookerech, frame otočit na svou stranu. Větší zvrat se však nekonal. Před midsession vyhrál poslední frame Herout vcelku jasně. Po přestávce už to bylo jen a jen v jeho rukou. Alešovi se výsledkem 5:1 podařilo obhájit loňský titul z Třebíče. Společně s titulem si Herout připsal do virtuální peněženky 10.000,-.
Aleš Herout si vítězstvím na MČR zajistil místo v české snookerové reprezentaci pro příští rok.
Do finále se Herout dostal jasným vítězstvím nad Bovonenkem 4:0. Dan Milý to měl o poznání napínavější. V semifinále se utkal s bývalým ukrajinským reprezentantem, Mykhailem Kusenem Diadorou. K překvapení všech se Kusen dostal do vedení 2:0, cž je v zápase na best of 7 už slušný náskok. Daniel se naštěstí vzmohl k odporu. Do přestávky dokázal zápas vrátit do vyrovnaného stavu. Po přestávce díky náběhům 39 a 21 šel poprvé v zápase do vedení. Mykhailo mu v šestém framu vyslal vzkaz, že se nevzdá, v podobě 49 bodů v náběhu. Rozhodnutí padlo až v posledním možném framu. A jak to tak bývá, na poslední možné kouli. Na černé kouli byl po několika promarněných šancích úspěšnější Daniel.
Nejdramatičtější zápasy se odehrály ve čtvrtfinále. Milý porazil svého týmového kolegu Osipa Zusmanovice těsně 4:3. Stejně těsným výsledkem prohrál Kryštof Michal s Rostyslavem Bovonenkem. Mykhailo Kusen Diadora přehrál Tomáše Bejčka 4:2.
Turnaj pro nejlepších šestnáct hráčů z Čech a Moravy se po delší době hrál systémem jednoduchého KO, což nekolik hráčů od účasti odradilo. Toto ve spojení s nemocemi hodně proděravělo první kolo.
Po delší době se hrál i za plného stavu rozhodčích, každý zápas měl svého. Velké díky všem, keří se na turnaji podíleli, ať už jako hráči, rozhodčí nebo pořadatelé.

Novinky z ostatních sekcí

ŽEBŘÍČEK ČR