Herout opět mistrem. Tentokrát v 6RED

Aleš Herout se po zisku titulu Mistra ČR blýsknul i vadlší kategorii. Ve finále Mistrovství ČR 6RED porazil svého klubového kolegu Tomáše Kubíčka 3:0, přidal tak do své sbírky další mistrovský titul.

Herout se zasloužil i o nejvyšší náběh turnaje. Kompletní dohrávka s hodnotou 73 bodů z prvního zápasu zústala nepřekonána až do konce. Druhý nejvyšší náběh patřil také Heroutovi (67), třetí nejvyšší zaznamenal Jean Marie Hustin (65).


11.3.2022 se v pražských hernách Arenia Snooker Academy na Petřinách a Billiard centrum Kolbenova ve Vysočanech odehrálo již deváte Mistrovství ČR 6RED. Speciální snookerová varianta, při které je místo trojúhelníku z patnácti červených je trojúhelník ze šesti, je nakloněna útočnější hře.

Turnaje se zúčastnilo dvacetčtyři hráčů z celé republiky. Obhájce titulu Heath Williams se na poslední chvíli odhlásil, od začátku tak bylo jasné, že budeme mít nového šampiona.

Mezi favority rozhodně patřil Aleš Herout – mistr ČR, Jean Marie Hustin – mistr Moravy, vycházející hvězda Rostyslav Bovonenko, Tomáš Kubíček či Jan Matějíček.

Všichni favorité ze skupin postoupili, ale ne vždy to bylo přesvědčivé. Rostyslav se musel sklonit před Robertem Riesem z Hvozdné. Robert skupinu vyhrál, Rostyslav šel ze druhého místa. Ze stejné pozice se do PlayOff dostal i Jean Marie Hustin. Skupinový souboj s Tomášem Kubíčkem mu nevyšel podle jeho představ.

Do PlayOff postoupilo 16 hráčů. Na konci může být jen jeden vítěz a tím se stal Aleš Herout. Následován Tomášem Kubíčkem a Janem Matějíčkem.

Novinky z ostatních sekcí

ŽEBŘÍČEK ČR