Daniel Milý vyhrál i Pražský Pohár

O víkendu 24.-25.9.2022 se v pražské herně Kolbenka odehrál pátý turnaj série ČST. Ve finále se potkali kluboví spoluhráči z Petřin, Daniel Milý s Osipem Zusmanovicem. Vítězem se letos již podruhé stal Daniel Milý a upevnil tak svou pozici "české dvojky".


V sobotních skupinách překvapil zejména Jarda Horní, který si s čistým štítem došel pro postup ze skupiny bez ztráty framu. Ještě větším překvapením však bylo vypadnutí finalisty prvního turnaje série Rostyslava Bovonenka. Ve skupině B vyhrál jen jeden jediný zápas a skončil poslední.

Daniel Milý - Pražský Pohár - 2022Skupina B byla ostatně nejzajímavější sama o sobě. Tři hráči z Arenia klubu na Petřinách plus jeden “přespolní”. Favorizováno bylo bezesporu duo Bovonenko, Zusmanovic. Právě u nich se čekal postup do finálové části. Teorie je věc jedna, praxe druhá. Hned v prvním zápase Osip Zusmanovic zaváhal a prohrál s Jirkou Švorcem 0:2. Výsledek dal tušit, že se ve skupině odehraje drama. A tak tomu i nakonec bylo. Hráči se vzájemně poráželi a vedení ve skupině se přelévalo z jednoho na druhého. Nakonec o pořadí rozhodl právě ten zmiňovaný první zápas. Vítězem skupiny se stal Jirka Švorc, druhým postupujícím byl Osip Zusmanovic.

Ve čtvrtfinále v zápase Kejla-Zusmanovic padla první a bohužel i poslední padesátka turnaje. Díky ní Osip vyhrál první frame.

Semifinálové zápasy kvůli pokročilé hodině byly přesunuty na neděli.

V prvním se utkal Osip s Jardou Horním. Osip se ze začátku spíše rozkoukával než aby pokračoval tam, kde v sobotu skončil. První frame tak sice v rukou Osipa skončil, ale dal tušit vyrovnaný zápas. Skončil po čtvrtém framu vítězstvím Zusmanovice.

Drama se odhrálo v semifinále druhém, ve kterém měřili síly zkušený Daniel Milý s celkem neznámým Jirkou Švorcem. Ve skupině dokázal Jirka porazit Osipa, tak proč by nemohl vyřadit Daniela. První dva framy skončily těsným rozdílem, oba však vyhrál Jirka. K fantastickému vítězství mu scházel ještě jeden krok. Zkušený Daniel Milý ve třetím framu hrál více defenzivně a snažil se Jirku dostat do neřešitělných pozic, což se mu v závěru i povedlo. Snookery rozhodly o pokračování zápasu, který nakonec skončil až ve framu rozhodujícím. Tam už Jirkovi došly síly. Dan postoupil do finále vítězstvím 3:2.

Finálový zápas byl od obou povedeným vystoupením. Vyhrát může jen jeden. Daniel Milý byl lepším hráčem a Zusmanovice porazil 3:1.

Další z kategorie "Články"

Novinky z ostatních sekcí

ŽEBŘÍČEK ČR