ARENIA TOUR – AR 2

2. turnaj AR 2, klubové série ARENIA TOUR už má svého vítěze.

Skupinami prošli hladce podle papírových předpokladů z prvních míst Osip Zusmanovič a Jan Matějíček bez ztráty frame. Další dva vítězové skupin, Jindra Prchal i Josef Velíšek z Plzně ztratili shodně 2 framy.

Do playoff postoupili z druhých míst Jan Chvátal, Kamil Klejna, Marek Vyčítal a Tomáš Náhlík.

První čtvrtfinále mezi Osipem Zusmanovičem a Tomášem Náhlíkem mělo jednoznačný průběh a Osip suveréně postoupil do semifinále.

Jindra Prchal si poradil s Kamilem Klejnou 2:1. Kamil kousal jak mohl, ale Jindra prokázal svou kvalitu a rozhodující frame si pohlídal.

Jan Matějíček nastoupil na Marka Vyčítala zostra, hned v prvním framu zahrál náběh 39. Od začátku zápas kontroloval a s výsledkem 2:0 postoupil  do semifinále.

Poslední čtvrtfinále vyhrál Pepa Velíšek nad Honzou Chvátalem 2:0, především díky konzistentnímu potápění.

V prvním semifinále Osip vyděsil hned v prvním frame Jindru Prchala náběhy 42 a 33. Ani ve druhém frame nepouštěl Jindru do moc šancí a frame si pohlídal 64:29.

Ve druhém semifinále Pepa Velíšek zkoušel Honzovi Matějíčkovi vzdorovat jak uměl. Jakmile tam ale Pepa Honzu pustil, tak ten dokázal skoro každou, i hodně těžkou dlouhou červenou potopit i s přívodem. Proti větru se “….” těžko. Honza tak nepřipustil žádné drama a 2:0 postoupil k Osipovi do finále.

AR2 fin

Finále ukázalo, proč oba jeho účastníci neztratili do té doby v turnaji žádný frame.

Od prvních dvou framů bylo zřejmé, že se bude jednat o naprosto vyrovnané finále. Oba hráči dělali velice málo chyb v potápění, velmi dobře se drželi v pozici a každý frame se lámal až na jedné, často vynucené chybě.

Po velmi kvalitním výkonu obou hráčů zápas dospěl za stavu 2:2 k rozhodujícímu framu. V něm začal dobře Honza Matějíček. Zahrál 21 s pozicí na černé a s možností dalšího pokračování na červených pod růžovým bodem a s Osipem to nevypadalo růžově. Honza ale černou zahranou kvůli přívodu hodně silně vyklepává a Osip stále žije. Osip si uvědomuje, že tohle je šance, a že potřebuje zabrat. Velmi chytře kontroluje frame a vychází mu i několik velmi obtížných potopení. Honzovi odskočí na 42:25 a následuje série jistot. V jednu chvíli se Osip rozhoduje pro jistotu silným tahákem červené u mantinelu za středovou kapsou. Tahák je ale až “moc dobrý. Bílá se rozjede rovně podél mantinelu, škrtne si o zaoblení středové  kapsy a vyjíždí do pozice pro Honzu. Ten se sklání a nekompromisním náběhem 42 uklízí celý stůl a zavírá rozhodující frame. Stává se tak vítězem AR 2, druhého turnaje ARENIA TOUR.

Kompletní výsledky →

Novinky z ostatních sekcí

ŽEBŘÍČEK ČR