ARENIA TOUR – AR 2

2. turnaj AR 2, klubové série ARENIA TOUR už má svého vítěze.

Skupinami prošli hladce podle papírových předpokladů z prvních míst Osip Zusmanovič a Jan Matějíček bez ztráty frame. Další dva vítězové skupin, Jindra Prchal i Josef Velíšek z Plzně ztratili shodně 2 framy.

Do playoff postoupili z druhých míst Jan Chvátal, Kamil Klejna, Marek Vyčítal a Tomáš Náhlík.

První čtvrtfinále mezi Osipem Zusmanovičem a Tomášem Náhlíkem mělo jednoznačný průběh a Osip suveréně postoupil do semifinále.

Jindra Prchal si poradil s Kamilem Klejnou 2:1. Kamil kousal jak mohl, ale Jindra prokázal svou kvalitu a rozhodující frame si pohlídal.

Jan Matějíček nastoupil na Marka Vyčítala zostra, hned v prvním framu zahrál náběh 39. Od začátku zápas kontroloval a s výsledkem 2:0 postoupil  do semifinále.

Poslední čtvrtfinále vyhrál Pepa Velíšek nad Honzou Chvátalem 2:0, především díky konzistentnímu potápění.

V prvním semifinále Osip vyděsil hned v prvním frame Jindru Prchala náběhy 42 a 33. Ani ve druhém frame nepouštěl Jindru do moc šancí a frame si pohlídal 64:29.

Ve druhém semifinále Pepa Velíšek zkoušel Honzovi Matějíčkovi vzdorovat jak uměl. Jakmile tam ale Pepa Honzu pustil, tak ten dokázal skoro každou, i hodně těžkou dlouhou červenou potopit i s přívodem. Proti větru se “….” těžko. Honza tak nepřipustil žádné drama a 2:0 postoupil k Osipovi do finále.

AR2 fin

Finále ukázalo, proč oba jeho účastníci neztratili do té doby v turnaji žádný frame.

Od prvních dvou framů bylo zřejmé, že se bude jednat o naprosto vyrovnané finále. Oba hráči dělali velice málo chyb v potápění, velmi dobře se drželi v pozici a každý frame se lámal až na jedné, často vynucené chybě.

Po velmi kvalitním výkonu obou hráčů zápas dospěl za stavu 2:2 k rozhodujícímu framu. V něm začal dobře Honza Matějíček. Zahrál 21 s pozicí na černé a s možností dalšího pokračování na červených pod růžovým bodem a s Osipem to nevypadalo růžově. Honza ale černou zahranou kvůli přívodu hodně silně vyklepává a Osip stále žije. Osip si uvědomuje, že tohle je šance, a že potřebuje zabrat. Velmi chytře kontroluje frame a vychází mu i několik velmi obtížných potopení. Honzovi odskočí na 42:25 a následuje série jistot. V jednu chvíli se Osip rozhoduje pro jistotu silným tahákem červené u mantinelu za středovou kapsou. Tahák je ale až “moc dobrý. Bílá se rozjede rovně podél mantinelu, škrtne si o zaoblení středové  kapsy a vyjíždí do pozice pro Honzu. Ten se sklání a nekompromisním náběhem 42 uklízí celý stůl a zavírá rozhodující frame. Stává se tak vítězem AR 2, druhého turnaje ARENIA TOUR.

Kompletní výsledky →

Další z kategorie "Články"

Soutěže v roce 2021

Jak jistě víte, proběhla na konci září Valná hromada sekce snooker. Její usnesení si můžete přečíst na stránkách www.ceskysnooker.cz

Na VH bylo rozhodnuto o několika zásadních změnách.

Změna soutěžního roku

Soutěžní rok nebude od roku 2022 začínat zářím, ale lednem a končit bude prosincem.

Výhodu změny vidím v lepší „práci“ s penězi, které dostáváme od státu. Ty jsou totiž přidělovány právě na kalendářní rok.

Další výhodou je uzavření sezóny blízko termínu Mistrovství Evropy. Budeme tak mít aktuálně výkonnostně nejlepší reprezentaci.

Dokončení sezóny 2021

Sezóna 2021 bude opravdu kvůli Koronaviru a čekání na Valnou hromadu krátká. Po diskusi na VH se delegáti dohodli na ukončení roku mistrovskými turnaji.

Do konce roku se tak odehraje pětice turnajů

  • Mistrovství Čech a Moravy
  • Mistrovství ČR
  • Mistrovství 6RED
  • Mistrovství Masters

Propozice k jednotlivým turnajům naleznete na stránkách www.ceskysnooker.cz

Klubové a členské příspěvky

Hráči se mohou soutěží z rozhodnutí VH ČMBS účastnit pouze hráči, jejichž domovský klub má uhrazen klubový poplatek, který za sekci činí 1000Kč a zároveň mají uhrazen členský poplatek 500Kč.

Na VH sekce snooker bylo rozhodnuto o využití členského poplatku (500Kč za hráče) na startovné na mistrovský turnaj. Jelikož je cena každého mistrovského turnaje stejná. V tuto chvíli řeším, jak to procesně provést. Členský poplatek se totiž platí prostřednictvím klubu a startovné prostřednictvím hráčů. Pracuji i s možností, že by se účastníkům letošních mistrovských turnajů poskytla sleva na sezónu 2022 499Kč. O výsledku vás budu samozřejmě okamžitě informovat.

V tuto chvíli je důležité nasadit hráče do sezóny 2021. Nasazení probíhá v matrice po vašem přihlášení do administrace svých klubů. Důležité to je ze dvou důvodů. Bez nasazených hráčů vám matrikář nemůže vystavit fakturu na klubový poplatek a nenasazený hráč nejde nasadit do turnaje ČMBS.

Struktura soutěží sekce v roce 2022

Ruší se dělení na Silver a Gold. Zůstane tak zachována jen série

Challenger,

která by měla být vstupní branou pro začínající hráče do světa soutěžního snookeru. Sérii jsem postavil před lety na omezení náběhem. Důvodem bylo poznání, že spousta začínajících nebo „amatérských“ hráčů žije s představou, že soutěžní snooker mohou hrát až budou na stole hrát minimálně „padesátky“. Omezení jim dává jasně na srozuměnou, že v Challenger turnaji nikdo takový nebude.

Česká snookerová Tour

Série otevřených turnajů, které se budou hrát bez omezení náběhem s tím, že hráči budou do turnaje nasazováni. Jedná se o Tour, takže turnaj budou cestovat. V plánu je 5 turnajů, které budou cestovat mezi Napajedly, Třebíčí a Prahou. V případě, že by se objevila herna, která bude mít alespoň 4 stoly, může se stát, že některý z turnajů se odehraje tam. To však ještě uvidíme.

Turnaje se budou hrát klasickým systémem skupin s následným PlayOff.

Přesné propozice budou známy do konce roku 2021.

Česká snookerliga jednotlivců

K obnovení snookerové ligy mne vedla současná situace ve společnosti, kdy se pořád neví, co se bude dít a jak dlouho budeme moci ve větším počtu pořádat turnaje. Dále pak bych rád zapojil do soutěží i kluby anebo místa, kde je byť jen jeden stůl.

Struktura ligy

Turnajů ligy se mohou účastnit jak hráči ČMBS tak nováčci, s tím, že od regionálního kola musí být hráč členem ČMBS.

Liga by se měla hrát ve třech kolech.

kolo/pořadí
1. místo 1000 1500 2000
2. místo 500 750 1000
3. místo 250 375 500
4. místo 125 200 250
5. místo 125 200 250

První kolo se odehraje na úrovni klubů. Co to znamená? Představme si, že na Kladně je herna s jedním stolem, na který si chodí zahrát partička kamarádů, která se o lize dozví. Přihlásí se k regionálnímu zástupci a ten z nich udělá skupinu. Zápasy ve skupině si hráči domlouvají sami.

Minimálně Vítěz takové skupiny postoupí do druhého kola, které bude už v konkrétní herně v konkrétní čas. Druhé kolo bude regionální a opět se hráči utkají ve skupinách.

Minimálně Vítězové postoupí do národního posledního kola.

Každý zápas bude důležitý, jelikož bude hodnoceno pořadí ve skupině.

Na sezónu 2022 jsou na zkoušku naplánovány tři ligové turnaje.

Podrobné propozice budou zveřejněny později

Mistrovské turnaje

Jedinou změnou bude bodování Mistrovství ČR do národního žebříčku – 10 000 bodů pro vítěze.

Konala se valná hromada ČMBS

Valná hromada ČMBS se konala 21.6. na tradičním místě na Strahově. Podklady najdete zde a zápis zde. Z našich snookerových luhů a hájů vzešel podnět k efektivnější správě peněz a využití bankovních služeb pokud možno zadarmo. Posléze se kvůli nedosatku delegátů nekonala VH sekce snooker a náhradní VH byla oznámena na prosinec. Kromě delegátů 4 klubů (Arenia, BilliardCentrum, Snooker Třebíč a Delta) byl přítomen prezident sekce Tomáš Kejla a dva hosté – Zaid Al-Tamimi a Jindřich Prchal a proto jsme využili příležitosti a udělali si pracovní schůzku, kde se probírala témata níže.

Novinky z ostatních sekcí

ŽEBŘÍČEK ČR