Aleš Herout zvítězil v ČST 2.

napsal: Luděk Ondračka Aleš Herout je v letošním roce k neporažení. Tentokrát vyhrál ČST 2, Třebíčský pohár hraný v Zábavním centru DON. Turnaje se zúčastnilo osmnáct hráčů. Jako správné se ukázalo rozhodnutí nechat nejvyšší turnaje sezony jako otevřené. Předešlé Gold a Silver umírali na malou účast. Republikovou špičku tak doplňují hráči z Challengers. Pro ně je velmi důležitý kontakt s těmi nejlepšími.

Náhodný los vytvořil zajímavé skupiny. Nejtěžší byla skupina D se Stehlíkem, Al Tamimim, Milým a Mrázkem. Tvrdost losu trochu změkčilo rozhodnutí vedení turnaje o postupu šestnácti hráčů.

Až později se ukázalo že v případě náhodného losu je to správné.

Díky tomu se Dan Milý mohl probojovat až do zápasu o finále.

Jak tedy proběhly skupiny?

Skupina A

Celkem jednoduchý postup pro Petra Žáka a Luďka Ondračku. Do šestnáctky nakonec postoupil i Ferenčík

Skupina B

Nedařilo se Šubertovi a tak postup patřil Vacenovskému a Bejčkovi. Do šestnáctky postoupil i Ries.

Skupina C

Číž potvrdil roli favorita a druhé místo překvapivě získal Mejzlík. Šestnáctku doplnil i Blažek

Skupina D

Skupinu smrti ovládl Stehlík před Al Tamimim. Do šestnáctky se protlačil i Milý s Mrázkem

Skupina E

Postup s Heroutem získal Hustin a do šestnáctky postoupil i Dragoun.

Skupiny se tak stali kvalifikací na play off. Kritici kteří se ozvali s názorem jak je nesmyslné že postoupili i hráči co nevyhráli žádný zápas, až na jednoho nehráli tento turnaj. Ti co jej hráli byli spokojeni. 

Soutěžní systém vyhodnotil výsledky a seřadil hráče. Okamžitě se ozval Hustin s nesouhlasem. Bylo jasné že se opět potká s Heroutem. Bohužel se nedalo nic dělat. Pravidla daná dopředu se nedají změnit. V systému této soutěže je důležité hlídat si i celkové skóre bodů právě pro výpočet umístění pro nasazení do play off. 

Ještě v sobotu se tak odehrálo osmifinále. Pro některé to byla nabídka opravy a také ji využili. Ries porazil Ondračku, Milý Vacenovského, tedy v obou případech úspěšnější hráči ve skupinách prohráli.

V neděli se odpočinutí hráči vrhli do play off. Heroutovi stačila na postup hodina, ostatní zápasy tak jednoznačné nebyly. Ze čtvrtfinále tak vyšli vítězně Herout, Milý, Stehlík a Číž. Vzniklo tak moravské a pražské  semifinále. Herout chtěl opět rychlý postup. Milý bojoval a dařilo se mu. Dokázal vést 2:1 na frame. Nestačilo to. Herout zabojoval a finále si zajistil v dalších dvou frame. Stehlík dokázal rovněž porazit Číže. 

V zápase o třetí místo Dan Milý exceloval. Michal Číž se snažil, bohužel skore bylo jednoznačné. Za stavu 2:0 dohrával třetí frame Milý. Potopením růžové koule při barevné dohrávce mělo přijít závěrečné potopení černé a vítězství v zápase o třetí místo. Mělo, ale nepřišlo. Růžová potopená, jenže… Bílá koule se usadila za oblením kapsy a pozice na černou se stala v podstatě nehratelnou. Průšvih. Dan netrefuje a Michal zvedá hlavu. Klasický příběh. I se zakončením. Michal zcela otáčí zápas a vítězí v zápase o třetí místo.

Finále mělo jasného favorita. Škoda že Jirka Stehlík to až příliš věděl. Zbytečně tak ztratil první frame. V okamžiku vedení o 26 bodů se příliš snažil a nedal. Aleš na dvakrát zlikvidoval náskok a frame vyhrál. Jirka Stehlík si asi chybu uvědomil a další frame dokázal vyhrát. Aleš Herout tak po ztrátě dvou frame s Milým ztratil třetí. Stav 1:1, naznačoval vyrovnané finále. Aleš Herout ale nechtěl připustit žádné trápení. Ziskem dalších dvou frame zvítězil 3:1 a ovládl tak druhý turnaj seri ČST v Třebíči.

Oproti finále  MČR jsme se nedočkali tak velkého počtu brejků. Menší účast těch nejlepších hráčů a hlavně best off 3 ve skupinách v tomto směru ovlivnilo pravděpodobně snahu hráčů o brejky.

 

Novinky z ostatních sekcí

ŽEBŘÍČEK ČR